Triotime Takım Çalışmasının uyumu ve senkronizasyonu!

Emlak Haberleri ,Röportajlar
Triotime Takım Çalışmasının uyumu ve senkronizasyonu!Bu sayımızda Triotime Real Estate’in başarılı hizmet anlayışını inceleyeceğiz.

Öncelikle bizlere kendinizden, ekibinizden ve Triotime’ın kuruluş hikayesinden, misyon vevizyonunuzdan kısaca bahsedebilir misiniz?

Triotime Real Estate 2020 yılında kurulmuş yerel, yasal ve emlakçılar birliğine kayıtlı bir emlak acentesidir. Ben Tuğçe Aydın ve ortağım Tunç Aybars direktörlüğünde toplamda 8 kişilik bir ekipten oluşmaktayız. İş ortaklarımız; her biri farklı iş deneyimi ve tecrübe birikimine sahip satışçılardan oluşmaktadır. Bankacılık sektörü, iletişim sektörü, hizmet sektörü ve turizm sektörleri gibi tabanında satış ve pazarlama alt yapısı olan birçok farklı sektörden gelen, bununla birlikte renkli karakter, kişilik ve farklı bakış açılarına sahip olan danışmanlarız.

İş ortaklarımızın her biri takım oyununa uygun, iletişimi kuvvetli, insan ilişkileri ve duygusal zekaları yüksek, birçoğu analitik karakterlerden oluşmaktadır. Triotime olarak insan odaklı hizmet anlayışına sahip iş ortakları ile çalışmak çok önem verdiğimiz ve asla taviz vermeyeceğimiz konuların başında gelmektedir. Ekibin birbiri ile uyumu ve senkronize çalışması, müşteri talep ve isteklerini birincil öncelik yapması, Triotime markasını kısa sürede, tanınır, bilinir ve tercih edilir bir konuma taşımıştır. Triotime Real Estate olarak; müşterilerimize güvenilir, profesyonel, hızlı ve ihtiyaçlarına yönelik uygun ürünler sunarak, çözüm odaklı bir hizmet anlayışı sağlamaktayız.


Portföyünüzde bulunan projeleri seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?​

Bizler Triotime ekibi olarak piyasada yer alan birçok projeye ve birçok inşaat firmasına vakıfız. Ancak sektörde tecrübeli, bilindik ve güvenilir bir marka değerine sahip müteahhitler ile çalışma konusunda oldukça hassas davranıyoruz. Projeleri tahahhüt edildiği şekilde, tahahhüt edildiği zamanda teslim eden, teknik şartnameye ve günümüz ihtiyaç koşullarına uygun konutlar inşaa eden ve satış sonrası da tam hizmet verebilen firmalar ile çalışmak sürdürülebilir marka ve hizmet anlayışımız açısından büyük önem arz etmektedir.

Türkiye ya da başka ülkelerden oturum yada yatırım amacıyla satın alma talebinde bulunan müşterilerimizi en doğru şekilde yönlendirmek, ve onların satın alma süreçlerini takip etmek, bu tecrübelerini profesyonel bir şekilde yönetmek ve yönlendirmek bizim en başta gelen sorumluluklarımız arasında yer alıyor. Bunun bilincinde olan bir takım olarak, profesyonel ve çözüm odaklı hizmet anlayışı sunan inşaat firmalarının takipçisi ve iş birlikçisi olmaya devam edeceğiz.


Triotime ekibi olarak müşterilerinize hangi alanlarda hizmet veriyorsunuz?

Triotime ekibi olarak müşterilerimize gayrimenkul alım-satım- kiralama ve yatırım ihtiyaçlarına yönelik tüm hizmetleri sağlıyoruz. Konut, villa, yatırımlık kiralama amaçlı daireler, arsa ve araziler konusunda oldukça tecrübeli iş ortaklarına sahibiz. Müşterimizin ihtiyacını belirleme konusunda hassas bir süreç takip ediyoruz.

Doğru ihtiyacın tesbit edilmesi ile birlikte zengin ürün yelpazemiz ile Kuzey Kıbrıs’ın her bölgesinde hizmet verebilecek geniş bir ağa sahibiz. Müşterilerimize arsa ve arazi alım yada satım noktasında; kısa, orta ve uzun vadeli kazanımlar sağlamakla beraber, yatırımlarını güvenli ve karlı bir şekilde değerlendirmeleri konusunda onlara danışmanlık yapıyoruz. 


Halen yaralarını sarmaya çalıştığımız, Türkiye’yi ve Kuzey Kıbrıs’ı çok derinden etkileyen deprem felaketinin gayrimenkul sektörüne ne gibi etkileri olmuştur?

Türk toplumu olarak halen yaralarını sarmaya çalıştığımız çok büyük bir felaket yaşadık ne yazık ki. Bu konuda hepimiz çok üzgünüz inşallah toplumumuz bir daha böyle bir acıya şahit olmaz. Türkiye’de yer alan birçok yapının usulüne uygun üretilmemesi ve yeterince denetlenmemesi neticesinde toplumumuz çok büyük can ve mal kaybı yaşamıştır. İnsanlar bu büyük felaket ile birlikte apartman hayatından, daha az daireli konutlara, yada müstakil yer evlerine geçme ihtiyacı artmıştır. Kuzey Kıbrıs’ta da etkiler benzer şekilde görülmektedir. Müstakil ve 2 katlı yapılara geçmenin güvenli olduğunu düşünen çok sayıda alıcı oluşmuştur.

Özellikle depremden sonra müstakil ev arayışında bulunan çok sayıda müşterimizden telefon aldık. Türkiye’nin birçok bölgesinin olası deprem etkisi altında olduğu gerçeği ile birlikte çok sayıda göç, aile ve yakınlarını kaybedip Kuzey Kıbrıs’a yerleşmek isteyen aileler için çok sayıda kiralık ve satılık konut talebi oluşmuştur. Bu gerçek ile birlikte ailelere ve onların ihtiyaçlarına yönelik müstakil ve daha az daireli apartmanların üretimi büyük önem kazanmıştır. Mütahitlerin arsa ve arazi seçimlerinde bu önemli detayı göz önünde bulundurması, değişen ihtiyaç ve taleplere uygun ürünleri üretmesi piyasanın mevcut ihtiyacına doğrudan karşılık verecektir.


Genel olarak Kuzey Kıbrıs’taki emlak sektörünün gidişatı hakkında neler düşünüyorsunuz? 2023 yılında gayrimenkul ile ilgili öngörüleriniz nelerdir?

Kuzey Kıbrıs’taki emlak sektörünün gün geçtikçe büyümeye, gelişmeye ve hız kaybetmeden değerinin artarak devam edeceğine olan inancımız tamdır. Pandemi dönemi ile başlayan, Rusya-Ukrayna savaşı, sonrasında İran rejim başkaldırısı ve Deprem felaketi ile devam eden birçok tarihi olaya ne yazık ki toplum olarak tanıklık ediyoruz. Yaşam şekillerimiz, alışkanlıklarımız, toplumsal ihtiyaç ve taleplerimiz gün be gün değişkenlik gösteriyor. Tüm bu olaylar olup biterken insanların benimle hem fikir olduğu tek bir konu var sanırsam.

Kuzey Kıbrıs’ın herşeye rağmen yaşanılası, güvenli, az nüfuslu, huzurlu ve sıcak iklim koşullarına sahip bir ada ülkesi olması. Yaşamak, çocuk büyütmek, gündelik hayat telaşının diğer metropollere göre çok az olduğu, zamanın yavaş aktığı, kendinize, ailenize ve tüm sevdiklerinize daha fazla zaman ayırabileceğiniz cennetten bir parça adeta….

Kazancınız döviz ise, geçiminizi oldukça rahat koşullarda sağlayabileceğiniz, küçük bir yatırımcı iseniz 1-2 daire ile başlayıp düzenli ve yüksek döviz kira getirisi elde edebileceğiniz, ada ülkesi olmasından dolayı toprağın az değerinin yüksek olması ve buna oran ile arsa ve arazi alımında değerleme kat sayısının sizi fazlasıyla mutlu edeceği yada yatırım dışında ülke değiştirip aileniz ile birlikte yeni bir hayata başlangıç yapabileceğiniz, kısacası bir kez suyundan içtiniz mi bir daha asla vazgeçemeyeceğiniz güzel ülke Kuzey Kıbrıs fırsatlar ile dolu, yaşanası bir ülke…

Yukarı