Premium Realty'nin Başarısı

Röportajlar ,Bölgesel İnceleme
Premium Realty'nin Başarısı

“Çok Yoğun ve Verimli Bir Yıl Oldu”

Yoğun bir seneyi arkamızda bırakmaya hazırlanırken, vizyon ve uygulamalarıyla emlak sektörüne farklı bir değer katan Premium Realty Direktörü Ali Kaan, sektör açısından 2022 yılını değerlendirdi ve sundukları ayrıcalıklı hizmetler hakkında bilgi verdi.

  • Bir seneyi daha bitirmek üzereyiz, neler söylemek istersiniz?

Öncelikle gerçekten çok yoğun bir seneyi geride bırakacağımızı söylerek başlamak istiyorum. 15 senedir bu sektörde çalışıyorum, bu kadar yoğun ilginin olduğu bir sene daha yaşamamıştım. Elbette farklı ülkelerden gelen bu ilginin genel olarak Kuzey Kıbrıs’a dair olduğunu da söylemeliyim. Premium Realty olarak, bu yoğun ilgiye biz de farklı dillerde hizmet vererek karşılık verdik. Sanıyorum birçok firma da bu konuda kendini geliştirmeye başladı. Dediğim gibi oldukça tempolu bir seneydi.

Bu sene birçok farklı müşteri talebine farklı çözümler ürettiğimiz bir yıl oldu bizim için. Hem yaşanan zorluklardan dersler çıkarttık hem de ortaya birçok güzel iş koyduk. İnanıyorum ki, birçok insanın da hayallerine uzanmasında payımız oldu

  • Farklı müşteri taleplerinden bahsettiniz, biraz açabilir misiniz?

Biliyorsunuz herkesin ev alırken farklı amaçları ve hayalleri oluyor. Buraya gelen yatırımcılar da farklı amaçlarla gayrimenkul satın alıyorlar. Bunlardan birisi yatırımcı olarak gelenler. Yatırımcılar, ev satın alırken yatırım getirisini ön planda tutuyorlar. Biz de bunu bilerek, farklı istatistik ve bilgileri harmanlayıp, analiz ediyoruz. Buna göre mevcut portföyümüzdeki evleri tanıtıyoruz. Getiri odaklı bir yaklaşıma sahip olduklarından, bu ihtiyaçlarına yönelik kapsamlı raporlar sunuyoruz. Örneğin, başlangıç aşamasındaki projeleri tercih ettikleri için daha çok bu tür fırsatları sunuyoruz. Ayrıca fiyat analizi ve kira getirisi gibi analizleri şeffaf ve gerçekçi bir şekilde yaparak, en yüksek kâr potansiyeli taşıyan gayrimenkulleri sunmaya çalışıyoruz.

Yatırımcılardan daha farklı bir profil de var; burada yaşamak için gelen, burada bir hayat kurmak isteyenler var. Özellikle Avrupa’dan buraya temelli yerleşim amacıyla gelen çok müşterimiz olduğunu söylemeliyim. Elbette farklı taleplere farklı çözümler üretmek gerekiyor. Yaşamaya gelenler okul ve üniversitelerin yer alması, daha oturmuş ve sosyal açıdan farklı seçeneklere sahip olması gibi sebeplerden dolayı Girne bölgesini tercih ediyorlar. Yatırımcılara kıyasla daha hassas bir süreç olduğu için müşterilerimizin A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarının karşılandığından emin olmak istiyoruz. Nasıl bir yaşam istediklerini iyi bir şekilde anlayıp, ona göre bölge öneriyoruz. Bölge seçildikten sonra orada yer alan evleri tanıtarak, 0 müşteri memnuniyeti odaklı bir yaklaşımı benimsiyoruz

  • Müşteri memnuniyeti konusunda hassas olduğunuzu biliyoruz. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

Müşteri memnuniyeti bizim kırmızı çizgimizdir. Bu konuyla ilgili çok titiz bir şekilde çalışmalar yürütüyoruz. Satıştan sonra da evle ilgili her türlü tamirat işleri, arızalanan herhangi bir şey, ne olursa olsun yardımcı olmaya devam ediyoruz. Bizim için satış sonrası süreç direkt olarak müşteri memnuniyetini etkiliyor ve buna son derece özen gösteriyoruz.

Farklı müşterilerimiz var, tatil amaçlı gelmek isteyen, yatırım yapmak isteyen veya temelli olarak burada bir yaşam kurmak isteyenler oldu. Elbette farklı taleplere farklı çözümler üretmek zorundasınız. Biz de bunu yaptık. İşin ehli takımımızla birlikte tüm bu talepleri iyi bir şekilde karşıladık ve gerekli çözümleri ürettik.

Önümüzdeki süreçle ilgili de bir şeyler söylemek istiyorum. Biliyorsunuz bir yılı kapatıyoruz ve yepyeni bir yıla hazırlanıyoruz. Biz de firma olarak müşteri talepleri ve beklentileri doğrultusunda kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Yaşadığımız zorluklardan dersler alıyoruz, her zaman daha iyisi olmak, en iyisi olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  

Yukarı