Emtan İnşaat Direktörü Tanol Tanlı ile Röportaj

Emlak Haberleri ,Röportajlar
Emtan İnşaat Direktörü Tanol Tanlı ile Röportaj
Reflection Projesi mini-resort tarzında tasarlandı.

Ön satış süreci tamamlanan Emtan Reflection projesiyle ilgili detayları öğrenmek için Kuzey Kıbrıs inşaat sektörünün tecrübeli ve öncü isimlerinden Emtan Construction’ın merkez ofisini ziyaret ettik. Şirket direktörlerinden Tanol Tanlı ile harika bir röportaj gerçekleştirdik.

 
  • İlk sorumuzla başlayalım. Birçok başarılı projeye imza atan Emtan Construction, Kuzey Kıbrıs’ın önde gelen inşaat firmalarından biri olmayı sürdürüyor. Bu başarıyı neye bağlıyorsunuz? Bu başarının arkasında ne gibi unsurlar var?
“1988 yılında Tandoğan Tanlı tarafından kurulan şirketimizi, daha sonra ikinci kuşak yöneticimiz ve Yönetim Kurulu Başkanımız Emin Tanlı bambaşka bir seviyeye taşıdı. Son 7 yıldır, üçüncü kuşak olarak abim Ragıp Tanlı ve ben faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Başarımızın temelinde “KKTC’nin en güvenilir, kaliteli ve dürüst çalışan inşaat şirketi” olma mottomuz var. 34 yıldır attığımız her adımda ve başladığımız her projede bu presibi benimseyerek çalışıyoruz. Üç kuşak boyunca inşaat dışında herhangi bir alanda faaliyet göstermedik. Dolayısıyla tüm odağımız, bilgi ve birikimimizle profesyoneli olduğumuz inşaat işine yoğunlaşıyoruz. Başarımızın arkasındaki en önemli faktör ise müşterilermizle yıllar içerisinde kurduğumuz güven ilişkisidir.
 
  • Güven konusunu biraz detaylandırır mısınız?
Tabii ki. Öncelikle bizim için en önemli hususlardan birisi projelerimizin kalitesidir. Bu kaliteyi sağlamak içinen üst düzey malzemeleri, en üst düzey işçilik ile bir araya getirerek projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimize sunduğumuzun lüks ve konforun en üst düzey kalitede olduğundan da emin oluyoruz.

Projeleri teslim sürelerinde teslim edebilmek, inşaat sektöründe hayati öneme sahiptir. Biz de Emtan olarak, her projemizi vaktinde teslim ettik ve etmeye devam edeceğiz. Bunun yanı sıra, satış sonrası süreç de güven konusunu etkileyen faktörlerden birisidir. Biz de satış sonrası süreçte müşterilerimizle sürekli temas halinde olarak tüm ihtiyaçlarının karşılandığından emin oluyoruz. Bunun sonucunda da bir güven ilişkisi kurulmuş oluyor. Şunu da ekleyeyim; tüm bu güven ilişkisini kurmanızı sağlayan işleri yapabilmeniz için genç, dinamik ve profesyonel bir ekiple çalışmanız gerekiyor. Uzun süredir bizimle olan profesyonel ekibimiz her geçen gün daha da büyüyor. Bu da bizim başarımızla doğrudan ilgili bir konudur.

 
  • İsterseniz biraz da büyük bir ilgiyle karşılanan Reflection projenizden bahsedelim. Projenin konumlandırılma sürecinde ne gibi etkenler rol oynadı?
“Elbette. Bildiğiniz gibi ağırlı olarak Girne merkez ve Çatalköy gibi bölgelerde faaliyetlerimizi sürdürüyorduk. Ancak, son 3 yıldır Girne’nin batısında da farklı projelere imza attık. Bu bölgelerde çalışmalar sürdürdük. Reflection projemizi ise Girne’nin daha doğusunda, Tatlısu’da konumlandırdık. Bu bölgeyi tercih etmemizin birçok sebebi var. Öncelikli olarak denize yakın bir konumda olması, doğa ile iç içe ve şehrin kalabalığından uzakta olması bu tercihi yapma sebeplerimizdendi. Bu tercihi yapmamızdaki diğer bir faktör ise Esentepe ve Bahçeli gibi bölgelerinin gelişimleri sürerken, Tatlısu bölgesinin henüz potansiyeline ulaşmadığını düşünmemiz oldu.
 
  • Oldukça başarılı bir ön satış dönemi geçirdiniz. Bize biraz projenizin detaylarından bahsedebilir misiniz?
“Reflection projesi, lokasyondaki benzer projeler gibi bölgenin henüz gelişmemiş olmasından dolayı mini resort tarzında tasarlandı. Bölgenin yeterince gelişmemiş olmasından dolayı burada yatırımcılar ihtiyaç duyduğu çoğu şeye site içerisinde ulaşabilmek istiyor. Özellikle temel ihtiyaçları edinebilecekleri ve kaliteli vakit geçirebilecekleri alanlara yakın olmayı istiyor. Biz de Reflection’ı tasarlarken tüm bu ihtiyaçları göz önünde bulundurduk. Ayrıca belirtmek isterim ki hem doğal güzellikleri hem de vadettiği potansiyel açısından buranın çok özel bir bölge olacağını düşünüyoruz.”

Reflection, 1+1, 2+1, 3+1 lüks dairelerden ve villalardan oluşan toplam 84 konutluk, mini resort tarzında, lüks ve butik bir projedir. Bölgenin büyük potansiyel vadetmesinin yanı sıra Reflection’ı cazip kılan bir diğer unsur da arazinin yapısından dolayı projede yer alan evlerin %80’inin panaromik deniz manzarasına sahip olmasıdır. Ek olarak, yatırımcılarımıza sunduğumuz 3’er yıllık 2 kısımdan oluşan toplam 6 yıllık faizsiz ödeme planımızın da gösterilen büyük ilgide payı olduğunu düşünüyorum.


“Müşteri memnuniyetini çok önemsiyoruz.”

Buna ek olarak projemizde yatırımcıların ihtiyaçları düşünülerek birbirinden değerli sosyal donatılara da yer verilmiştir. Müşteri memnuniyeti bizim için çok önemli, bu sebeple tüm ihtiyaçlarının karşılandığından emin olmak istiyoruz. Projemizde çocuk oyun parkı, kapalı oyun alanı, market, restoran, spor salonu, sauna, açık ve kapalı yüzme havuzları gibi birçok sosyal alan bulunmaktadır. Ayrıca 600m² büyüklüğünde, 45 metre uzunluğunda - yani yaklaşık olimpik açık havuz uzunluğunda - büyük bir açık havuz da yer alacaktır. Bu sosyal alanların bir kısmı site sakinlerinin özel kullanımlarına sunulurken, bir kısmı da halka açık olacaktır.


“Tatlısu’ya inanıyoruz ve yatırımlarımıza devam etmeyi düşünüyoruz.”

Reflection projemiz, daha şimdiden yatırımcılarına %35’e yakın bir prim sağladı. Önümüzdeki süreçte de bunun devam etmesini öngörüyoruz. Projenin inşaatına 2023’ün ilk çeyreğinde, muhtemelen Ocak-Şubat aylarında başlamayı planlıyoruz. 3 yıl içerisinde de teslim etmeyi hedefliyoruz. Son olarak, bu bölgeye inanıyoruz ve yatırımlarımıza devam etmeyi hedefliyoruz.”

 

Yukarı