Kuzey Kıbrıs'ta Yeni Bir Şehir Keşfedildi: Sun Valley

Kuzey Kıbrıs'ta Yeni Bir Şehir Keşfedildi: Sun Valley

Antik veya kayıp bir şehir keşfedildiği zaman dünya çapında bir heyecan, merak ve hayranlık yaratır. Ama burası kesinlikle antik bir şehir değil. Dağ ve deniz manzarası olan, modern bir “mini şehir” olan Sun Valley keşfedildi.


Geçtiğimiz günlerde Propertync Ekibi olarak Sun Valley Keşif Turu’na katılma fırsatı bulduk ve son derece etkilendik. Sun Valley tüm Baştaşlar Köylerinin birleştirilmiş hali. Ve bu köylerin herbiri de muhteşem olanaklardan faydalanmaktadır.
50 yıllık tecrübesi olan Baştaşlar İnşaat, dikkat çeken projeleriyle bir çok ödül kazanmış bir müteahhit firmadır. Yüksek kaliteli malzeme kullanımı ile tüm detaylara önem veriyor olması, adada önde gelen inşaat firması olmasını sağlamıştır.
Eşsiz Korineum Golf, Tennis & Beach Club’a 2 dakika uzaklıkta olan Sun Valley şehri, aynı zamanda tertemiz havası, muheteşem manzarasıyla göz alıcı Esentepe Köyü’ne ve yenilenmiş Esentepe Halk Plajı’na 5 dakika uzaklıktadır.
Baştaşlar İnşaat bu orijinal mimari yapılar ile ev sahiplerine tüm imkanlara sahip sakin bir köy hayatı sunmayı arzuluyor. Küçük bir şehrin tüm ihtiyaçlarına yer verilecek olan bu projede herkes doğanın huzuruna ve sessizliğine kavuşabilecek. Bu şehirdeki tüm köylerdeki herbir evin asla kapatılmayacak muhteşem dağ ve deniz manzaraları olacak, ev sahiplerine hayallerindeki yaşam sunulacaktır.
Sun Valley tesislerinde sunulan imkanlardan olan Sun Valley Cove Beach, konut sahiplerine özel plaj ve su sporları merkezi, sahil yoga odası, dans ve eğlence amfitiyatrosu, ‘Sea Breeze’ açık hava sineması, ‘Sunset Cove’ restorant ve kokteyl Barı, Cove Beach sakinlerine özel dinlenme odası, yelken kulübü, ‘Bubbles’ Su Kulübü, düğün şapeli ve ‘Moonlights’ restoranı barındırıyor.
 

Şehirdeki restoranlardan bahsetmek gerekirse;

Taro Restorant - misafirlerin ve ev sahiplerinin kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeklerini uygun fiyatlarda bulabileceği, kalabalıklardan uzakta, dinlenebileceği bir yerdir.
The Light House Restaurant - Cove Beach manzarasına yukardan bakan ve uçurumun zirvesinde yer alan bu mekanda ev sahiplerine özel kışlık dinlenme odası vardır. Odada şömine ve konforlu koltuklar vardır.
Moonlights Restorant - sahil kenarında bulunan bu harika mekan tamamlandığı zaman ilkbahar, yaz ve sonbaharın ilk dönemlerinde hizmet verecektir.
Sunset Cove - güneşin batışını izlerken kokteyl ve hafif atıştırmalıkların servis edileceği bir yer.
Friends Pub & Sports Bar - arazinin yüksek bir yerinde konumlanan bu mekanda arkadaşlarınızla maç izleyebilecek, sosyalleşebilecek ve canlı müzik performansları dinleyebileceksiniz.
The Garden Bistro - sakin ortamlar tercih edenler için deniz kenarında bistro tarzında akşam yemekleri sunulacaktır.

The Heart Center, son teknoloji ile donatılmış, içerisinde spa, spor salonu, cilt ve sağlık bakım odalarının, diyet kliniğinin ve geniş bir konferans salonunun bulunduğu binadır.
Su sporlarının dışında Sun Valley’de bir çok aktivite bulabilirsiniz. Bisiklet dükkanı ve ‘sıcak-soğuk veya açık-kapalı şeçenekleriyle’ yüzme havuzları var. Valley Tenis Kulübü’ne ait biri dağda diğeri ise zirvede olan iki tenis kortu var.
Sunulan olanak çeşitlerinin sayısız olmasının yanı sıra açık ve kapalı alanlarda bulunan çocuk oyun yeri ve parklar, tüm hizmetlerde kullanılabilen ev sahiplerine sunulan indirim kartı, barlar ve restorantlar, 24 saat hizmet veren kapıcı, şehir merkezine düzenli servis, köy manavı ve son olarak da meyve ve sebzelerin yetiştirildiği organik bahçe de bu muhteşem şehirde yer almaktadır.

Köyler ve Ev Tipleri

Şu anda şehirde 7 köy vardır ve sürekli büyüyen arazi üzerinde Baştaşlar İnşaat köy sayısını artırıp şehri büyütmeyi ve geliştirmeyi planlıyor. Köylerde Akdeniz tipi evler, modern ve çağımıza uygun stüdyo, 1, 2 ve 3 yatak odalı daireler, zemin kat veya birinci kat daireler ve penthouselardan oluşmaktadır. Ayrıca bungalov ve villa seçenekleri de vardır.
Köy isimleri şu şekildedir; Infinity, Elegance, Pine Valley, Pine Valley Blue, Blue Botanic, Cove ve Cove Garden. Satış fiyatları £49.900’dan başlayan ev seçenekleri, dağ veya deniz manzaralı olabilirken Sun Valley’de yer alan tüm olanaklar da fiyata dahildir. Baştaşlar İnşaat, müşterilerine ödeme kolaylıkları ve uzun vadeli ödeme planları da sunmaktadır.
Baştaşlar İnşaat, Sun Valley projesiyle, pek çok seçeneğin olduğu herkese uygun bir sosyal yaşantı vaadediyor. Birçok spor ve sosyal tesis alanı kuran Baştaşlar, şehrin içerisinde yer alan tüm mekanlarında organizasyonlar düzenlemeyi planlıyor. Ev sahipleri Cuma akşamları kokteylleri için şimdiden ‘Friends’ pub’ta bir araya gelmeye başladı bile. Cumartesi günleri ise amfitiyatro’da açık Pazar kurulacak. Taze köy ürünleri, müzik, dans ve plaj kıyafetleri satışta olacak.
Baştaşlar, bir Sun Valley filmi hazırladı; internette çok ilgi uyandıran bu film, bir kaç haftada 10.000 kez izlenerek projeye olan ilgiyi arttırdı. Film, Sun Valley projesinin İskandinav halkından esinlenilerek yaratıldığını vurgulamaktadır. Bunun sebebi ise ev sahiplerin çoğunun İskandinav olmasıdır.  (https://www.youtube.com/watch?v=Zx3ppJd6ke8)

Baştaşlar birçok idari ve bakım servisleri sunmaktadır. Bahçe işleri, kiralık araçlar, bakım, havaalanı transfer bunlardan bazıları. Daha fazla bilgi için [email protected] ile iletişime geçebilirsiniz.
[email protected] sitesinden ise proje teslim ve bitiş tarihleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Cevap yaz

İsim girin
Lütfen Geçerli Bir E-posta Adresi Giriniz
Yorum girin

Yukarı