​Özyalçın Construction Yeni Projesi Kaizen'i Duyurdu!

Emlak Haberleri ,Proje İnceleme
​Özyalçın Construction Yeni Projesi Kaizen'i Duyurdu!
​Özyalçın Construction Yeni Projesi Kaizen'i Duyurdu!
​Özyalçın Construction Yeni Projesi Kaizen'i Duyurdu!
​Özyalçın Construction Yeni Projesi Kaizen'i Duyurdu!
​Özyalçın Construction Yeni Projesi Kaizen'i Duyurdu!
​Özyalçın Construction Yeni Projesi Kaizen'i Duyurdu!
​Özyalçın Construction Yeni Projesi Kaizen'i Duyurdu!
​Özyalçın Construction Yeni Projesi Kaizen'i Duyurdu!
​Özyalçın Construction Yeni Projesi Kaizen'i Duyurdu!
​Özyalçın Construction Yeni Projesi Kaizen'i Duyurdu! 

Özyalçın Construction, Yeni Projesi Kaizen ile KKTC’de Bir İlke İmza Atıyor!

28 yıldır ülkemizin köklü ve güvenilir inşaat şirketi olarak anılan Özyalçın Construction her projesinde uyguladığı yüksek standartlarda kaliteli ürün seçimi ve sağlam bina alt yapısı ile biliniyor. Köklü geçmişinden aldığı güvenle çağdaş Kıbrıs Türk Mimarisinden izler barındıran dokunuşlarla detaylandırdığı yeni projesi Kaizen ile adından söz ettirmeye devam ediyor. 

Özyalçın Construction, Bellapais’in tarihi dokusuyla bütünleşen, geniş araziler içerisinde yer alan 10 seçkin yaşam alanı sunduğu yeni projesi Kaizen için sosyal medyada yaptığı tanıtımlar ile kamuoyunun merakını uyandırdı. Henüz detayları paylaşılmayan proje için şirket yetkilileri basın bülteni yayınladı. Önümüzdeki günlerde proje hakkında paylaşılacak detayları propertync.com'dan takip edebilirsiniz. Yeni projeler ve sektörden haberleri kaçırmamak için Propertync Media sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın!

Özyalçın Group Direktörleri Yağmur Özyalçın ve Yaprak Özyalçın “Yaptığımız her projede daha yenilikçi, daha çağdaş ve yeşile daha çok önem veren nitelikli projelerimizi ülkemize kazandırdığımız için oldukça heyecanlıyız. Yeni projemizde ‘Daha iyi olmak konusunda daha iyi olun’ düşüncesine sahip Kaizen Felsefesini benimseyerek çalıştık. KAI - değişim, ZEN - daha iyi demek.

Yapım Grubu Direktörü Yaprak Özyalçın “Köklü geçmişimize sahip çıkarak, kültürel değerlerimizi koruyup, sosyal sorumluluk bilinci ile çevreci kimliğimizi ön plana çıkardık. Özyalçın güvencesiyle yine çok özel bir projenin temellerinin atılmasının haklı gururunu yaşıyoruz. Sektörde yeniliklere öncülük ederek, müşteri memnuniyetimizi ve yapı kalitemizi her zaman en üst seviyede koruyarak yolumuza devam edeceğiz.” dedi.
 

‘‘Çağdaş Kıbrıs Türk Mimarisinin Geçmişinden İzler Barındıran Dokunuşlarla Özel Olarak Detaylandırıldı’’


Yağmur Özyalçın, Kaizen projesinde çağdaş Kıbrıs Türk Mimarisinin geçmişinden izler barındıran dokunuşlarla detaylandırılarak, ayrıcalıklı, nitelikli ve kendinden emin bir proje yarattıklarının altını önemle çizdi. Kaizen’i alanında uzman kişiler ile tasarlarken her köşesinde zaman geçirmekten keyif alınacak bir yaşam alanı yaratıp, zarafet dolu, sade, yalın, şık ve modern olmasının yanında, fonksiyonel ve çevreci çözümler sunarak hayatı kolaylaştırmaya özen gösterildiği vurguladı.
 
Bellapais’in tarihi dokusuyla bütünleşen geniş bir arazi içerisinde yer alan 10 adet müstakil ve özel havuzlu 4+1 villadan oluşmaktadır. Deniz ve dağ manzaralı olan villalar Girne şehir merkezine 10 dakikadan az mesafede bulunmaktadır. Çağdaş Kıbrıs Türk mimarisinden izler barındıran bu yalın ve şık villalardan her biri 600-700 m2 arsa alanı içerisinde toplam 354 m2 yaşam alanı sunmakta olup 40 m2 büyüklüğünde özel havuza sahiptir. Enerji ve çevre dostu tasarımda öncü olan KAIZEN By Özyalçın projesi, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilmiş olan çevre dostu bina sertifikasyon sisteminde Kuzey Kıbrıs’taki ilk LEED for Homes sertifikalı villa projesi olmayı hedeflemektedir.

Çevre dostu teknik özelliklerden bazıları: Enerji verimli VRF sistemi, yüksek performanslı cephe tasarımı, güneş paneli sistem alt yapısı, ısı pompalı boyler, su verimli armatürler, sürdürülebilir ve ekolojik bitkiler kullanılan peyzaj tasarımı, iç mekanlarda doğal ve düşük emisyonlu malzeme kullanımı...

Villaların lansmana özel satış fiyatları konumlarına göre 575,000 GBP ve 600,000 GBP şeklindedir. (*Lansman fiyatlarımız 31/12/2021 tarihine kadar geçerli olacaktır*) Proje teslim tarihi olarak Kasım 2023 hedeflenmektedir. Ödeme koşulu olarak %25 peşinat alınıp teslime kadar en az %50 ödeme tamamlanacaktır, kalanı iiçin ise Özyalçın Group bünyesinde taksitlendirme imkânı bulunmaktadır.

“Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Lider” LEED Sertifika Sistemi

LEED Sertifika Sistemi Leed Homes Gold adayı villa projesi Kaizen ile Kuzey Kıbrıs’ta bir ilki gerçekleştirerek Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Lider bir bina yapımına öncü oldu. LEED Sertifikası'na sahip bina özellikleri şu şekilde açıklandı: "LEED Sertifika Sistemi, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilmiş bir çevre dostu bina sertifikasyon sistemidir. Kaizen by Özyalçın Kuzey Kıbrıs’ta ilk LEED Sertifikalı villa projesi olacaktır. Projede, enerji verimli VRF sistemi, LED aydınlatma armatürleri ve yüksek performanslı cephe tasarımı kullanılması sayesinde enerji tüketimi düşürülürken fotovoltaik panel sistem alt yapısı ile çatısında kendi elektriğini üretebilme imkanı sunan ve sıcak su ihtiyacını güneş panelleriyle entegre çalışacak olan ısı pompalı boyler ile sağlayabilecek konforlu evler tasarlanmıştır. Özel su verimli armatürler kullanılarak kullanım konforunun yanında iç mekan su tüketiminde tasarruf sağlanacaktır. Ekolojik, sürdürülebilir yerel ve adapte olmuş bitkiler kullanılarak peyzaj tasarımıyla sulamada yüksek düzeyde su tasarrufu sağlanması hedeflenmiştir. İç mekan yaşam kalitesini artıracak doğal ve düşük emisyonlu malzemeler seçilerek havalandırma çözümleri yaratılmıştır. Çevreye duyarlı yapı sertifikası ile yenilik, liderlik, çevre yönetimi ve sosyal sorumluluk teşviki hedeflenmiştir."

Yeni sürdürülebilirlik kavramı ile Özyalçın Construction Bellapais'te hayata geçecek Kaizen ile farkındalığın enerjisiyle, daha iyiye evrilerek şimdiye kadarki en iddialı projesine temel atmanın gururunu yaşadığını paylaştı.

Özyalçın Construction'ın satışı devam eden diğer projelerine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yukarı