Forman Development’ın Portfolyosu

Forman Development’ın Portfolyosu

Forman Development Ltd. 1993 yılında Lefkoşa’da kurulmuş olan bir mühendislik, inşaat ve proje yönetimi şirketidir. Şirket, Kuzey Kıbrıs’taki inşaat sektöründe hem kişilere ve kurumlara özel projelerin anahtar teslim olarak tamamlanması yani taahhüt işlerinde, hem de satışa yönelik bina inşaatlarında uzman ve lider pozisyonda olup misyonu mühendislik ilkelerini temel alarak müşterilerine nesiller boyunca ayakta duracak ve kullanılacak kaliteli, kalıcı ve estetik yapılar inşa etmektir.

Şirket, bünyesindeki uzman mühendis, mimar ve teknik elemanlardan oluşan ekip ile Kuzey Kıbrıs’ın her bölgesine profesyonel inşaat yönetim hizmetleri sunmaktadır. Özellikle uzman ekibin uluslararası deneyimi olması kompleks ve çok yönlü projelerin öngörülen iş programı ve bütçe çerçevesinde inşa edilmesi ve başarı ile tamamlamasında büyük rol oynamıştır.

Forman Development’ın Yap-Sat Projelerinden Satışı Sürenler

Residence Seven

Şehirli yaşam tarzının üstün kaliteli dairelerde yaşanması fikriyle tasarlanan yeni proje Residence Seven, Lefkoşa’nın en merkezi ve nezih lokasyonlarından biri olan Kumsal’da yükseliyor. Modern, işlevsel ve ferah bir mimari ile tasarlanmış 2+1 dairelerden oluşan Residence Seven’da her şey hayatınızı kolaylaştıracak ve konfor sağlayacak şekilde tasarlanmış. Ferah mekanlar, açık plan mutfak, salon ve teraslarıyla sizin seçeceğiniz üstün kaliteli malzemelerle kendi tasarımınızı yapabilecek ve yaşayabileceksiniz. Ayrıca evinizde kışın kolay ısınıp, yazın kolay serinlemeniz için enerji verimliliği yüksek yapı malzemeleri de kullanılmaktadır. Modern ve ferah tasarımın keyfini sürüp, bir evin gerekliliği olan huzur ve güveni hissederken, merkezi olan lokasyonu ile; alışveriş, eğitim, iş, eğlence ve kültür de yanı başınızda olacak. İnşaat süratla devam ederken, tamamlanma tarihi Haziran 2021 olarak hedeflenmektedir.

Alta Residence

Şirket, Gazimağusa’nın gelişen yeni değeri Çanakkale Bölgesindeki yeni projesiyle yine fark yaratıyor. Satışta 18 adet 2+1 dairenin bulunduğu Alta Residence, konum olarak City Mall’un hemen yanıbaşında, keyifli ve modern tasarımla oluşturulmuş, şehir hayatının tadını çıkarmak isteyenler için idealdir. Enerji verimliliği yüksek yapı malzemeleriyle inşa edilen binada, iç malzemeleri kendi zevkinize göre döşeyebilecek ve Gazimağusa’nın muhteşem manzarasının keyfini çıkarmak için barbekü, güneşlenme alanları ve jakuziye sahip ortak çatı terasını da kullanabileceksiniz. İnşaat aşamasında olan projenin, tamamlanma tarihi Eylül 2021 olarak hedeflenmektedir.

Terra Residence

Kumsal’da, başkentin tüm iş, eğitim, alışveriş merkezlerinin yanında bulunan prestijli proje Terra Residence’ın inşaatı tamamlanmış, tüm 2+1 ve 3+1 daireler ve ticari üniteler satılmış ve yaşam başlamış olup, tek kalan ve Lefkoşa’da eşi benzeri olmayan Dubleks Penthouse sahibini beklemektedir. Kapalı alanı 180 m2, teraslarıyla beraber 254 m2 alana sahip dubleks penthouse, tümü en-suite tuvalet ve duşa sahip, 3 adet yatak odası, panoramik manzaralı açık plan salon-mutfak ve kat bahçeleri, lüks malzemelerle donatılmış mekanları ile görülmeye ve yaşamaya değer. Ayrıca güvenli, uzaktan kumandalı bariyerli, tam kapalı otoparkta daireye özel 2 adet araç park yeri ve uzaktan kontrol edilen akıllı ev sistemleri ve 100 Mbit hızına kadar ulaşabilen merkezi internet sistemleri ile Lefkoşa’nın zirvesinde konforu ve prestiji beraber hissedeceksiniz. Dairenin koçanı hazır, taşınmaya hazır, krediye uygun durumdadır.

Forman International’ın Müteahhitlik Projelerinden Örnekler

Havuzlu Özel Villa

Kıbrıs’ın en özel yerlerinden biri olan Bellapais’te baştan sona inşaatı tamamlanan bu özel villa toplam 420 m2 kapalı alana sahip olup, her biri balkonlu ve en-suite olmak üzere 4 yatak odası, geniş ve ferah salon, çalışma odası, mutfak, resepsiyon alanı gibi bir çok değişik fonksiyona sahiptir. 360 derece Beşparmak Dağları, Bellapais Manastırı ve Girne’den Esentepe’ye tüm kuzey sahili manzarasına hakim olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu manzaranın keyfi çıkarılacak bir yüzme havuzu ve geniş teraslar bulunmaktadır. Binada ayrıca enerji verimli yerden ıstıma sistemleri, asansör sistemi, klima sistemleri, fotovoltaik solar enerji, mantolama ısı yalıtım sistemleri, son moda mermer ve seramik malzemeleri ve ayrıca dış cephede yerel Bufavento Dağ Taşı kaplamalar kullanılarak tamamlanmış ve Forman International imzasıyla beraber Akdenizin en özel ve en eşsiz konut projelerinden biri olmuştur. Mimari Tasarım Cenk Atun tarafından yapılmıştır.

Kuzey Kıbrıs Bankalar Birliği Binası

Lefkoşa Köşklüçiftlik’te bulunan bu binanın inşaatı şirketin çağdaş proje yönetimi bilgisi ve deneyimi ile 8 ay gibi çok kısa bir sürede tamamlanmıştır. 4 katlı olan binada özellikle bankacılık sektörü profesyonellerinin kullanacağı toplantı odaları, idari ofisler, eğitim odaları, çok amaçlı salon, arşiv odaları, kapalı ve açık otoparklar, etkinlik alanları, teras alanları ve kafe gibi çeşitli fonksiyonlar bir arada bulunmakla beraber, profesyonelleri bir çatı altında buluşturacak bir yapı olarak başkentte yerini almıştır. Bina, dünya standartlarında bir ofis ve çalışma alanı yaratmak için son model ahşap, seramik ve mermer malzemelerin kombinasyonları ile tamamlanmıştır. Mimari tasarım Benid Mimarlık tarafından yapılmıştır.

Havuzlu Özel Villa

500 m2 kapalı alana sahip ve Hamitköy’ün yüksek tepelerinde inşa edilen bu villa tüm Lefkoşa manzarasına hakim bir konumdadır. Bina dış teraslarla bütünleşen geniş ve ferah salon, yatak odaları, çalışma odası ve mutfak alanlarına sahip keyifli, modern ve akıcı çizgileriyle eşsiz bir tasarıma sahip olacak bir konut projesi olarak tasarlanmış. Dış teras barbekü binası ve ana ev arasında mükemmel şekilde yerleştirilmiş bir yüzme havuzuna sahiptir. En güncel iklimlendirme ve yapı teknolojilerin kullanılacağı binanın inşaatı halen devam etmektedir. Mimari tasarım Taner’s Sons Design Office tarafından yapılmıştır.

Yukarı