Ötüken Gelişiyor, Daha da Gelişecek

Emlak Haberleri ,Bölgesel İnceleme
Ötüken Gelişiyor, Daha da Gelişecek
Ötüken Gelişiyor, Daha da Gelişecek
Ötüken Gelişiyor, Daha da Gelişecek
Ötüken Gelişiyor, Daha da Gelişecek
Ötüken Gelişiyor, Daha da Gelişecek
Ötüken Gelişiyor, Daha da Gelişecek
Ötüken Gelişiyor, Daha da Gelişecek
Ötüken Gelişiyor, Daha da Gelişecek
Ötüken Gelişiyor, Daha da Gelişecek
Ötüken Gelişiyor, Daha da GelişecekÖtüken, iki popüler bölge olan Long Beach ve Yeniboğaziçi’nin ortasında bulunan ve öyle görünüyor ki gelecek yeni projelerle önümüzdeki dönem adını daha sık duyacağımız bir bölge olacak. Her sene reklamverenlerimizle zeytin yağını paylaştığımız Propertync Olive Farm projemiz de yine bu bölgede yer alıyor.

Ötüken Köyü’ne giden yol üzerinde ilk yapılan Noyanlar Group’un üç farklı site projesinden sonra Halken İnşaat Serenity Homes sitesini yapmıştı. Sonra Akol Group, Pure Villas projesini duyurdu. Geçtiğimiz sezon satışa açılan ve büyük bir ilgi görüp hızla satışlarının büyük bir kısmı tamamlanan Döveç Group’un La Isla Villas’ı da bölgeyi daha popüler hale getirdi. Şimdi ise Isatis Group bölgede yeni bir projesini satışa açtı; Fiora Villas. Bu duyuruyla beraber Akol Group da aynı bölgede 3 farklı arazilere bayrağını dikerek yeni projelerin geleceğini müjdelemiş oldu.

Long Beach ve Yeniboğaziçi’nde yükselen arazi fiyatları inşaat sektörünün sonraki yatırımlarını bu bölgeye kaydırmasına yol açmışken bölgedeki alt yapı eksikleri ve Long Beach ve Yeniboğaziçi gibi kendi bölgesinde kumsal sahil şeridi olmaması bu bölgenin handikapları gibi görünüyor. Avantajı ise ileride gelişmesi çok muhtemel olan bir bölgeden diğer bölgelere göre daha ucuza alımlar yaparak karlı yatırımlara dönüştürmek olur. 

Ötüken Çemberi üzerinde yapılacak bir alışveriş merkezinin bölgedeki yatırımlara ekstra katkı sağlayacağı öngörüsüyle birlikte, büyük bir kompleksin gelmesiyle etrafta başka ticari alanların da projelendirilmesi Ötüken’deki gelişimi beklenenden daha yukarıya taşıyabilir. Bir de kıyı şeridi için planlanacak İskele ve etrafında gelişecek işletmeler bölge için çok değerli projeler olabilir.

Şimdi bölgede satışta olan projelere bir göz atalım:
 

Serenity Homes

“Kendinizi her an özel hissedeceğiniz eşsiz bir projemizde huzuru ve sakinliği sizin için harmanlıyoruz. Kalite ve zerafeti yaşamak isteyenlerin yeni evi Serenity Homes, Halken güvencesi ile sizlerle buluşmayı bekliyor. 23 Adet Villa + 7 Adet Daire; 120 m2 ile 270 m2 arası 6 Farklı Model...

La Isla Villas

Döveç Group tarafından Geleceğe Temiz bir Nefes sloganı ile tasarlanan La Isla Villas ismi gibi ada yaşantısının keyfini, doğallığını ve huzurunu temsil eden bir konseptle ortaya çıktı. Doğa ile lüksün buluşma noktasında özlediğimiz mahalle olgusunu yaşatacak, çocukların güvenle vakit geçirebilmelerine olanak sağlayacak 211 konuttan oluşan proje her açıdan harika bir konuma sahip.

Pure Villas 2

Kuzey Kıbrıs’ın en büyüleyici doğasına sahip olan İskele’de konumlanan Pure İskele Villas, denize ve ormana sadece 500 metre uzaklıkta yer alan, deniz kokusu ve orman havasıyla iç içe yaşam sunan müstakil villa projesidir. İskele McKenzie Plajı’na 1 dakika mesafede bulunan Pure İskele Villas, sahil, yürüyüş yolu ve orman ile iç içe. KKTC’nin en sık kullanılan güzergahı üzerinde yer alan villalar ulaşım açısından mükemmel bir lokasyonda yer alıyor. Toplam 20.000 m² arsa üzerinde yer alan ve eşdeğer koçanlı, özel havuzlu 28 adet müstakil villadan oluşan Pure İskele Villas, mavi ve yeşilin tüm tonlarını bir arada sunuyor.


Fiora

Fiora, bünyesinde yüzme havuzu ve koşu yolunun bulunan iki katlı apartman bloklarından oluşmaktadır. Aydınlık ve havadar iç mekanlar, benzersiz stil anlayışınızı yansıtır. Geniş özel bahçeli zemin kattaki bir ve iki yatak odalı daireler veya çatı bahçesine kişisel erişime sahip birinci kattaki iki ve üç yatak odalı dubleks daireler arasından seçim yapabilirsiniz. Tatil köyü tarzı yüzme havuzu, muhteşem yeşillik manzarasını sunmaktadır.
 

Yukarı