Kıbrıs'ın Listeleri Alt Üst Eden Yeni Yüksek Binaları

Kıbrıs'ın Listeleri Alt Üst Eden Yeni Yüksek Binaları
Kıbrıs'ın Listeleri Alt Üst Eden Yeni Yüksek Binaları
Kıbrıs'ın Listeleri Alt Üst Eden Yeni Yüksek Binaları
Kıbrıs'ın Listeleri Alt Üst Eden Yeni Yüksek Binaları
Kıbrıs'ın Listeleri Alt Üst Eden Yeni Yüksek Binaları
Kıbrıs'ın Listeleri Alt Üst Eden Yeni Yüksek Binaları
Kıbrıs'ın Listeleri Alt Üst Eden Yeni Yüksek Binaları
Kıbrıs'ın Listeleri Alt Üst Eden Yeni Yüksek Binaları
Kıbrıs'ın Listeleri Alt Üst Eden Yeni Yüksek Binaları
Kıbrıs'ın Listeleri Alt Üst Eden Yeni Yüksek BinalarıAdanın en yüksek binaları listesine hiç göz atmış mıydınız? Geçen seneye kadar kullanılan liste, son dönemde sık sık güncellendi ve gelecekte de liderlik koltuğu sürekli el değiştirecek gibi görünüyor.

Kıbrıs’ta, her geçen gün artan konut ihtiyaçları, belirli etkenlerle gökyüzüne doğru şekilleniyor. Pazarlama teknikleri, kent estetiği ve tabii ki inşaat teknolojileri yüksek bina planlamada etkili olan konu başlıkları olarak görülüyor.
 

1 One Limasol 38 kat 170 m 2021 konut
2 360 Nicosia Lefkoşa 34 kat 135 m 2020 kompleks
3 Only Tower Limasol 24 kat 102 m 2020 konut
4 Northernland Premier Gazimağusa 21 kat 80 m 2021 kompleks
5 Central Park Residence Lefkoşa 21 kat 78 m 2018 konut
6 Olympic Residences A Blok Limasol 20 kat 75 m 2012 konut
7 Olympic Residences B Blok Limasol 20 kat 75 m 2012 konut
8 The Oval Limasol 17 kat 75 m 2017 ticari
9 Wargaming HQ Lefkoşa 15 kat 75 m 2014 ticari
10 White Walls Lefkoşa 18 kat 67 m 2013 konut
 
Listenin ilk sırasında, yer alan One projesi, Limasol’de, listenin eski liderlerinden Olympic Residences bloklarının yanında yer alıyor. Listenin 4. sırasında ise Gazimağusa’nın yeni ikonu Northernland Premier bulunuyor. İnternette yer alan bilgilerle hazırladığımız bu listenin önümüzdeki senelerde sıkça güncelleneceği bilgisini de paylaşmamız gerekiyor.

Açıklanan yeni projelere göz attığımızda 43 kat planlanan Aura projesi yine Limassol’de yükselecek ve listenin ilk sırasındaki yerini alacak gibi duruyor. Bu listeye birkaç sene sonra girecek diğer projeler de Northernland’ın yedi yıldızlı yaşam planı olan 4’ü yüksek 10 bloklu Grand Sapphire Resort & Residences projesi ve Uzun Group’un geçen sene duyurduğu, en yükseği 20 katlı olacak 5 bloklu Sky Deluxia Life projesi İskele Long Beach’te yükselecek. 22 katlı 4 bloktan oluşak Alpcans Construction’ın yeni projesi Key West ise Lefke, Gaziveren’de yer alacak.
 

Yüksek katlı binalar, şehrin konut ihtiyacına optimum seviyede çözüm üretiyor. Akılcı bir mimari ve alt yapıyla planlandığında, yüksek binalar şehre değer katmaya ve şehir insanının ufkunu açmaya yarıyor.


Minimum arazi kullanımı ve imkanlar dahilindeki maksimum yüksekliğe çıkıldığında, birçok konut ihtiyacı aynı alan üzerinde çözülüyor. Yeşil alanlar ve aktivite merkezleri de düşünüldüğünde yüksek mimari şehir planlamanın kurtarıcısı olarak görülebilir.

Kuzey Kıbrıs’ta emirnamelerle Girne’den sonra Gazimağusa ve İskele’de de uygulanan kat sınırlaması (izinleri alınan projeler hariç), önümüzdeki dönemde, konut ihtiyaçları için yapılaşmanın yayılım göstereceği, şehirlerin genişleyerek daha çok yeşil arazinin imara açılacağının habericisidir. Sahil şeritlerini ve doğal yaşam alanlarını koruma içgüdüsüyle yapılan bu yasaklamalar, ileride şehir için geri dönülmesi güç sorunlar yaratacaktır.

Güney Kıbrıs tarafında da pek çok insan, Kıbrıs'ın yüksek katlı geleceğinin manzarayı bozacağından korkuyor ve filizlenen çok katlı binaların olumsuz çevresel sonuçlarından endişe ediyorlar. Kuruluşlar, bu yüksek katlı yapıların derin temellerinin akiferlere (dolayısıyla yer altı sularına) etki edeceğine inanıyor ancak teknik olarak böyle bir gösterge bulunmuyor.
 

KUZEY KIBRIS’IN EN YÜKSEK BİNASINDA EV SAHİBİ OLMAK İÇİN SON ŞANSLAR


Ayrıcalıklı bir yaşam vaadeden Northernland Premier, 9350 m2 Türk Koçanlı arazi üzerine konumlandırılmış, 314 daire ve 18 ticari üniteden oluşuyor. Proje 80 metre yüksekliği ile Kuzey Kıbrıs’ın en yüksek binası olma özelliğini taşıyor.

Satın alınabilir son 5 daire! 1 adet 1+1, 3 adet 3+1 ve bir penthouse ile bu muhteşem hala bu hayatı yaşamak için bir şansınız var. İkonik Premier'in büyüleyici manzaralarıyla hayatın keyfini çıkarın!

Gökyüzü ve denizin eşsiz mavisi… Pencerenizi açtığınızda, mavinin bütün güzel tonları Northernland Premier’de yanı başınızda olacak. Huzur bulduğunuz ve güvende hissettiğiniz bir yaşam alanında Gazimağusa’nın manzarasına doyamayacaksınız. Burada, daha önce hiç deneyimlemediğiniz bir konforu keşfedeceksiniz.

Northernland Premier hayatınızı her alanda kolaylaştırmak ve prestijli bir yaşam sunmak için ihtiyacınız olan her şeyi size sağlıyor. Engelli dostu olan projede, kapalı otopark ve resepsiyon gibi hizmetler yaşam kalitenizi yükseltmek için tek bir yapı altında birleşiyor.
 

Yukarı