Kömürcügil İnşaat Direktörü Ali Kömürcügil ile Söyleşi.

Emlak Haberleri ,Röportajlar ,Proje İnceleme
Kömürcügil İnşaat Direktörü Ali Kömürcügil ile Söyleşi.

 

Mimarlar ve Görevler fark yaratır!

Kömürcügil Construction Direktörü Ali Kömürcügil ile Long Beach’e yeni bir soluk getirecek Riverside Life Residence projesiyle ilgili bir röportaj gerçekleştirdik.

“Farklı Bir Sinerji Ortaya Çıktı”

İlk olarak Kömürcügil Construction ve Noyanlar ortaklığına değinen Ali Kömürcügil, sözlerine farklı bir sinerji yakaladıklarını belirterek başladı.

“Ahmet Bey ile görüştüğümüzde ikimizin de hem mimar hem de şirket direktörü olmasından dolayı ortaya gelişmiş ve ortak bir vizyon koyabildik. Özellikle bir yaşam alanı tasarlama konusundaki ortak fikirlerimizin birleşmesiyle bu büyük ölçekli projenin temellerini atabildik. Projenin gelişim aşamasından, inşaat temellerinin atıldığı ana kadarki tüm süreçten oldukça memnunuz. Aldığımız geri dönüşler harika. Bu da gösteriyor ki gerçekten iyi bir ürün ortaya koyabilmişiz” dedi.

Projenin hem ortaya çıkış aşaması hem de gelişim aşamalarıyla ilgili de bilgi veren Ali Bey, projenin yanı sıra, projede çalışan firmaların ve lokasyonun da başarılarında kritik rol oynadığını belirtti.

“Burada Kendinizi Ayrıcalıklı Hissediyorsunuz”

Röportajımızın ilerleyen bölümlerinde Long Beach bölgesinin ve Riverside Life Residence projesinin, yatırımcılara ve bölge sakinlerine farklı bir yaşam tarzı sunduğunu belirten Kömürcügil: “Öncelikle şunu söylemeliyim, Long Beach bölgesi son yıllardaki gelişimiyle birlikte gerçekten çok farklı bir yaşam alanı oldu. Yani, burada kendinizi ayrıcalıklı hissediyorsunuz. Hem bölgede yaşayanlarıyla hem plajı ve sahip olduğu sosyal alanlarıyla gerçekten de elit bir bölge haline geldi. Ben şahsen bu bölgeyi çok seviyorum. Riverside projemizle birlikte de buradaki yaşam kalitesini bir üst seviyeye çektiğimizi düşünüyorum” dedi.

Projede yer alan sosyal alanlarla ilgili de açıklama yapan Ali bey: “Tamamen bir aile yaşamı konseptiyle tasarladığımız projemizde sosyal alanlar oldukça büyük yer kaplıyor. Futbol sahası kadar büyük bir yeşil alana sahip Riverside Life Residence’da bunun yanı sıra, restoran, cafe, sports bar, spa, sauna, Türk hamamı ve kapalı havuz gibi donatılar yer alıyor.

Kömürcügil, projenin benzersiz birkaç hizmeti barındırdığına da dikkat çekti: “Sitemizde yer alan sosyal olanakların yanı sıra çoğu projede olmayan eşsiz birkaç özel hizmetimiz de var. Bunlar; özel barbekü alanları, çocuklu ailelerin çocuklarını bırakabilecekleri bir anaokulu, ev sineması ve toplantılar veya konferanslar için kullanılabilecek bir de salonumuz var” dedi.


“Satışlarımız Beklediğimizin Bile Ötesinde”

Riverside Life Residence projesinin, yakın zamanda yapılan bir ankette 5 farklı kategoride birincilik ödülü aldığını da belirten Kömürcügil, yatırımcıların geri  dönüşlerinden ve satış oranlarından da oldukça memnun olduklarını söyledi: “Projemizin inşaat süreci gayet iyi gidiyor. Burada da bir inovasyon yaptık ve isteyenler şantiye alanlarını canlı bir şekilde izleyebiliyor. Bu şekilde güven veriyoruz ve her şeyin yolunda gittiğini yatırımcılarımızın görmesini sağlıyoruz. Projemizi Nisan 2024’te teslim etmeyi planlıyoruz. Henüz önümüzde uzun bir süre olmasına rağmen projedeki dairelerin %90’ı satılmış durumda. Bu durum beklediğimizin bile ötesinde” dedi.

Projedeki daire tiplerinden de bahseden Ali bey: “Riverside, stüdyo, 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşuyor. Modüler bir yapıda tasarlanan projemizde isteyen müşterilerimiz özel olarak 3+1 ve 4+1 gibi daire seçeneklerinden de yararlanabiliyor” diye belirtti.


 

Yukarı