Gazimağusa’nın İkon Barı the Shamrock Yenilendi

Gazimağusa’nın İkon Barı the Shamrock Yenilendi

 

Sizler için Gazimağusa’nın ikon mekanlarından Shamrock’un muhteşem restorasyon çalışmasını sayfalarımıza taşıdık.

Doğu Akdeniz Üniversitesi öncülüğünde gelişmeye başlayan Gazimağusa’da emlak ve inşaat sektörünün de devreye girmesiyle bu süreç çok hızlandı. Bu güçlü ve hızlı gelişime ayak uydurmak ve başarıyı kalıcı kılabilmek için her sektörde güncel olmak, trendleri takip etmek gerekiyor. 10 sene önce The Shamrock adıyla yarattığımız markamızı insanlara benimsettik. Yine de bunu daha da geliştirip, kendisini ispatlamasını sağlayıp öncü bir marka haline getirmek istedik. Bu sebeple hem tasarım olarak bambaşka bir mekan oluşturduk.

10 yıl önce yine bizim tasarlamış olduğumuz Shamrock’u, kolon ve kiriş kalacak biçimde büyük bir revizyonla, adanın en büyük ve tek 2 katlı, 6,000 m2 büyüklüğündeki pub ve eğlence mekanı haline getirdik. Restorasyonu yaparken ferahlık duygusunu göz önünde bulundurarak yüksekliği önceliklendirdik. Tüm imkanlarımızı kullanarak mevcut beton yapıya çelik sistemlerle ve güncel malzemelerle hızlı bir sonuç elde ettik. Tüm bunları 2 ay içerisinde tamamlamayı başardık.

Mekanda ateş tuğlaları, ceviz esaslı olacak şekilde mobilya aksamları, brüt beton yüzeyler ve siyah karolajlı cam sistemleriyle eski pub havasını güncel, modern dokunuşlarla birleştirip güzel ve şık bir tasarım oluşturduk. Tüm bu süreç sonucunda eskiyi de içinde barındıran, çok yönlü ve herkese hitap edebilecek güzel bir mekan ortaya koyduk.

Shamrock’ta barların iç aksamları da özel olarak inox malzelerden yapılmış ve antibakteriyel, paslanmaz malzemelerle döşenmiştir. Ek olarak, tüm binada ısıtmasoğutma ve havalandırma sistemleri kullandık. Mekanımızın zeminini brüt beton ve eskitme seramiklerle süsledik. Ayrıca içeriyi her biri 55 inç olmak üzere 9 TV ekranının birleşimiyle oluşturduğumuz ‘videowall’ isimli özel televizyonlarla donattık. Böylece dev yüksekliğe sahip mekanımızın içine yine dev televizyonlar yerleştirerek muhteşem bir görsel şölen yarattık. Bu sistemden içerde toplam 5 adet bulunmaktadır. Bu da yine adada bir ilk olmuştur.

Mekanımızın üst katımızda da ayrı bir bar kurduk. Tuvaletlerin yanı sıra üst katımızda da 9’lu TV setimiz ve büyük şöminemiz yer almaktadır. Bunların yanı sıra çok büyük ve canlı buzluklu bir de özel mahsenimiz vardır.


 

Yukarı