Emtan İnşaat Direktörleriyle Röportaj | "Emtan West Park, Alışılagelmişin Dışında, Estetik Bir Mimariye Sahip"

Emtan İnşaat Direktörleriyle Röportaj |

Emtan Construction, 80’lerin sonlarından beri piyasada olan, 30 yılı devirmiş bir inşaat şirketi. Sayısız konut projesi inşa eden şirket, şimdi de Alsancak’a yapacağı yeni Kompleks Projesi Emtan West Park ile karşımızda. Biz de Propertync Dergisi olarak, ticari alanlar ve villalardan oluşan bir sitenin iç içe yer aldığı yeni projesini konuşmak için Emtan Construction’ı ve şirket yöneticilerinden Ragıp Tanlı ve Tanol Tanlı’yı ziyaret edip, günümüzü ve geleceğimizi değerlendirelim istedik.

  • Emtan Construction, adaya getirdiği yeniliklerle bilinen bir inşaat şirketi diyebiliriz. Şimdiye kadar neler yaptınız, Girne’ye neler kattınız? Bu projelerle Kuzey Kıbrıs’a getirilen yenilikler, nelerdi?

Emtan Towers projesi Girne’nin ilk 10 katlı rezidans projesi olma özelliğini taşımaktadır. Ayrıca Emtan Prestige projesi Girne’de akıllı ev sistemlerinin ilk uygulandığı rezidans projesidir. Diğer yapmış olduğumuz projelerimizde ise yenlikleri takip ederek gerek tasarım gerekse kullanılan malzemeler açısından sürdürülebilir bir hale getirip kalitede üst düzey bir standart yakaladık ve her yeni projemizde de daha ileriye gitmek için çalışıyoruz. Son 6 yılda Girne bölgesinde yapmış olduğumuz projeleri sıralayacak olursak; Emtan Towers, Emtan Prestige, Emtan Concept, Emtan Hilarion, Emtan Quattro, Emtan Deluxia, Emtan Green Park, Emtan Trio ve Emtan Point.

Emtan'ın temelleri 1958 yılında Limasol'da atıldı… Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde önemli projelere imza attık ve bunları başarı ile eksiksiz sonuçlandırmaktan gurur duyuyoruz. Emtan İnşaat. 1988 yılında KKTC'de kuruldu. Dedemiz İnşaat Mühendisi olan Tandoğan Tanlı, bu şirkete 1958 yılında Limasol'da başladığı inşaat işlerinden edindiği deneyimi ve olgunluğu kattı. İkinci kuşak bireyi olan babamız Mimar Emin Tanlı'nın, Emtan'ı çok daha güçlü ve başarılı bir şekilde ileri götürmesinden sonra, ailenin üçüncü kuşak inşaatçıları olan biz iki kardeş Mimar Ragıp Tanlı ve İnşaat Mühendisi Tanol Tanlı da çağdaş vizyonlarımızı ve küresel bakış açımızı şirkete birlikte taşımaya devam ediyoruz. Emtan İnşaat, 1988'den beri Girne Merkez ve çevre bölgelerinde (Çatalköy ve Alsancak) önemli inşaat ve müteahhitlik işlerine imza attı. Emtan olarak bizler, doğrudan kendimize ait olan villalar, rezidanslar, site projeleri ve apartmanların yanı sıra, diğer özel kuruluşlar ve devlete ait pek çok inşaatı başarı ile tamamladık ve zamanında eksiksiz teslim ettik.
Emtan 32 yıldan bu yana en güvenilir, en kaliteli ve en dürüst çalışan inşaat şirketi olmayı kendine bir öncelik olarak belirlemiştir. Kurulduğumuz tarihden bu yana, kalitemiz ve dürüstlüğümüzden ödün vermeden Kuzey Kıbrıs'ın çesitli bölgelerinde aktif bir şekilde faaliyet göstermeye tüm hızıyla devam etmekteyiz.
32 yıldan beridir Kuzey Kıbrıs'ta hizmet vermekte olan firmamız, her yeni projesinde hep daha iyisi için çalışmaktadır. Müşterileri ve diğer paydaşları sayesinde var olduğumuzun bilinci ile çalışmakta olan Emtan, kaliteli ve sağlam inşaatları ile anılmayı kendine ilke edinmiştir. Firmamız, kalitesini ve rekabetçi fiyatlarını, sektörde edindiği tecrübe sayesinde, teknolojiyi takip ederek koruyabileceğinin farkında olmanın avantajlarını kullanmaktadır. Firmamız, tüm planlamasını, bünyesindeki teknik kadronun çalışmalarıyla gerçekleştiriyor. Konularına hakim, deneyimli personeli Emtan kalitesinin en önemli güvencesidir.

  • Emtan Construction genel olarak projelerinde neye dikkat ediyor? Projelerinizin olmazsa olmazı var mıdır?

Projelerimizde kullanılacak alanların, malzemelerin ve tüm teknik detayların tasarım aşamasında en iyi şekilde planlanıp teorik olarak çözülmesi ve yerinde pratik olarak uygulanabilmesi. Proje tasarımlarında ve 3D çizimlerinde ne yaptıysak, yerinde de birtamam eksiksiz olmasına özen gösteriyoruz. Emtan olarak vermiş olduğumuz tüm taahhütlerimizi eksiksiz ve zamanında yerine getirmek şirket misyonumuzdur. Olmazsa olmazlarımızdan bir tanesi de tüm projelerimizde tapu devir işlemlerini zamanında gerçekleştirmektir. Ayrıca tüm projelerimizde satış sonrası hizmeti çok önemsiyoruz çünkü bizim için müşteri memnuniyeti en önemli unsurlardan bir tanesidir.

  • Yeni projeniz Emtan West Park hangi ihtiyaçlara göre tasarlandı?

“Emtan West Park” Kuzey Kıbrıs’ın turizm kenti olan Girne’nin Batısında yer alan, dağ ile denizin arasında Girne’ye bağlı Alsancak bölgesinde, Girne-Alsancak ana yolu üzerinde konumlanan, hem ticari alan hem de konutlardan oluşan bir karma projedir.
Projede multi fonksiyonel ve farklı metrekarelerden oluşan 11 adet ticari alan mevcuttur. Estetik ve modern olarak tasarlanan bu kompleks ana yol üzerinde konumlanmakta olup, kendi önünde bulunan otopark alanları, şık mimari tasarımı ve peyzaj alanlarıyla kullanıcılarına avantajlı imkanlar sunuyor. Ayrıca engelli bireylerin de kullanımına uygun alanlar tasarlandı ve tüm bu sosyal alanlara engelli bir bireyin de rahatça ulaşabileceği merdivensiz bir yapı oluşturuldu.
Potansiyel müşterilerin konut ihtiyaçları ve bize gelen talepler, müstakil bahçeli ve teras alanları olan, iki kattan oluşan butik villalardır. Projenin, denize yakın olması da büyük bir avantaj getirecektir. Ayrıca projede tasarladığımız sosyal alanlar da villa sahiplerine ekstra hizmet sağlayacaktır. Yapılacak olan projemizdeki bir diğer büyük avantaj ise sunmuş olduğumuz fiyatlar ve uyguladığımız ödeme planlarıdır.
Projemiz lokasyon itibariyle Camelot plajına ve birçok temel ihtiyaca hizmet eden yerlere çok yakın mesafede konumlanmaktadır. Bahsetmiş olduğumuz bölgede yapılan diğer tüm ticari alanlar birbirlerine benzeyen şekillerde tasarlanmış ve aynı mimari çizgide standartlaşmıştır. Ancak, West Park modern çizgide olan, lüks tasarlanan ve alışılagelmişin dışında estetik bir mimariye sahip olan bir yapıdır. 

  • West Park’ın satışa çıkan 2+1 ve 3+1 villalarından bahsedelim, konutların öne çıkan özellikleri nelerdir?

Projemizde toplam 20 adet olmak üzere; 14 adet 2+1 ve 6 adet 3+1 dağ ve deniz manzaralı dubleks villalar bulunuyor. 2+1 villalar 124 m2, 3+1 villalar ise 165 m2 kullanım alanına sahiptir. Her villanın kendi özel kullanımına ait olan geniş bahçe, garaj ve teras alanları bulunmaktadır. 3+1 villalarımızda Ebeveyn yatak odası en-suit olarak tasarlanmış olup toplam 3 adet WC mevcuttur. 2+1 villalarımızda ise toplam 2 adet WC bulunmaktadır.
 

Başlıca öne çıkan özellikler:
Çelik Giriş Kapısı
Tüm Odalarda Multi-İnverter Klima Sistemi
1.Sınıf Ankastre Mutfak, Melamin ve Acrylux Kapak ve Granit Eviye
İtalyan Lapitec veya Muadili Mutfak Tezgahı
Çift Cam Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğramalar
Tüm Yatak Odalarında Gömme Dolap
Ahşap Merdiven
Asma Tavanlar
Gömme Rezervuarlı Asma Klozetler
Dolaplı Lavabolar
Flat Duş ve Temperli Cam Kabinler
Telefon Alt yapı Sistemi
TV/Uydu Alt yapı Sistemi
İnternet/Data Alt yapı Sistemi

  • Peki bu inşa edilen konutlar kimlere satılıyor, nasıl bir pazara hitap ediyorsunuz? Covid-19 sonrası için pazarlama ve satış konusundaki görüşleriniz nelerdir?

Bu proje de ağırlıklı olarak müşteri hedef kitlesi Rus ve İngiliz pazarıdır. Ayrıca fiyatların ve ödeme koşullarının uygun olmasından dolayı yerli alıcılarımızdan da birçok talep görmekteyiz.
Covid-19 yalnızca bizi değil tüm dünyayı etkilemiştir. Tüm dünya şu anda bu pandemi ile halen mücadele etmektedir. Daha uzun bir süre bu mücadelenin süreceği bekleniyor. Bu dönemde ekonomiden, ticaretten, turizmden veya inşaat işlerinden vs. daha da önemlisi sağlığımızdır. “Önce Sağlık” diyoruz fakat belirtmek isteriz ki tüm Dünya’da olacağı gibi KKTC’de de bir takım tedbirler alarak salgınla yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor. Pandemi sonrası, sektörün nasıl olacağını tahmin etmek çok kolay değildir. Bu süreç küresel olup tam olarak yoluna girdiği zaman yansımalarını daha net görebiliriz. Bu amaçla şirket olarak nasıl bir strateji izleyeceğimizin kararını vermiş durumdayız. Önümüzdeki zorlu süreç için 3 hareket planı oluşturduk. Piyasa koşullarına, piyasanın durumuna göre planlarımızı ve hareket tarzımızı belirlemiş durumdayız. Covid-19 öncesindeki duruma tam olarak gelmemiz, mevcut şartlara göre yaklaşık olarak bir yılı bulabilir diye düşünüyoruz. Bu sadece İnşaat değil tüm sektörler için geçerlidir. Herkes buna göre tedbir almalı ve hazırlıklarını bu duruma göre yapmalıdır. Her şeyin tam anlamıyla düzelmesi ve rayına girmesi -gelişmiş ülkelere göre-, KKTC’de daha uzun bir süre alacağını düşünmekteyiz. Yatırımcı ve müşterilerimiz ile bu süreçte devamlı irtibat halinde olarak, bu süreci nasıl birlikte geçireceğimizi konuştuk.Tüm yatırımcı ve müşterilerimize gereken kolaylığı ve esnekliği sağlayarak bu süreci geçiriyoruz. Şirketimizde şu an itibarıyla herhangi bir Sözleşme İptali olmamıştır. Uçaklar tam olarak normalleşmedği için, yeni bir satış yapmak her ne kadar zorlaşmış olsa da satışta olan tüm proje ve konut tanıtımlarımızı, ayrıca gelen talepleri ve bu dönemde yapmış olduğumuz satışlarımızı online sistem üzerinden yürütüyoruz. Kriz dönemlerini bazen de fırsat olarak değerlendirmek,avantaja dönüşebilir.

Yukarı