Kuzey Kıbrıs’ın Yatırım Fırsatlarına Farklı Bakış Açıları

Emlak Haberleri ,Yaşam ,Röportajlar
Kuzey Kıbrıs’ın Yatırım Fırsatlarına Farklı Bakış Açıları
İran Pazarının önemli bir yere sahip olduğu Kuzey Kıbrıs Yatırım Danışmanlık Sektörü’nde faaliyet gösteren Aretan Group’un CEO’su Ardalan Etemadansari ile görüştük ve bir yatırım uzmanı olarak adadaki durumu değerlendirmesini istedik.

"Aretan Group yeni kurulmuş bir ekiptir, ancak bu grubun her bir üyesinin farklı sektörlerde faaliyet gösteren geniş bir geçmişi vardır. Faaliyette olduğumuz bu kısa sürede, sektör ilgililerinin çoğu Aretan Group’un adını duymuştur diye düşünüyorum. Ancak Aretan Group'un bütün faaliyetlerinden henüz herkes haberdar değiller.

Kıbrıs'ta çalışan yatırım şirketlerinin çoğu emlak satışına odaklanır ancak Aretan Group sadece gayrimenkul yatırımına odaklanmıyor. Kuzey Kıbrıs'ta birçok yatırım fırsatı var, cazip ve uygun fiyatlar ve rekabetçi getiriler nedeniyle gayrimenkul yatırımı uzun süredir yabancılar arasında çok daha popüler. Gayrimenkul yatırımları sadece yatırımcılar için bir seçenek değil, diğer sektörler de hızla popüler hale geliyor. Halihazırda ülkeye giren yatırım nüfusu göz önüne alındığında, yatırımcıların imalat, hizmet, eğitim ve diğer faaliyetlere yönelmesine ihtiyaç vardır.

İş kurmak için sağlanan devlet destekli krediler gibi birçok imkan var; bunlar kullanmak istediğimiz imkanlar. Bu fırsatlardan yararlanmak ve yabancı yatırımcıların bunlardan haberdar olmasını sağlamak Aretan Group'un hedefidir. Aslında şimdi Kuzey Kıbrıs'a yatırım yapmanın tam zamanı. Kuzey Kıbrıs yatırım yapmak için güvenli bir yer, buradaki yatırımların çoğu değer ve güç olarak artıyor çünkü piyasada İngiliz Sterlini kullanılıyor, bu da önemli bir avantaj.

Kıbrıs güvenli bir ülkedir, güzel bir ülkedir ve yılda birkaç günlüğüne buraya gelmek veya daha uzun süre kalmak istemeyen çok az insan vardır. Bu yüzden Kıbrıs'ı farklı kültürlerden gelen, farklı bütçelere sahip olan insanlar için bir destinasyon haline getirebilir ve tanıtabiliriz. Kıbrıs artık benim evim, bu yüzden burayı yatırım yapmaya hazır herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Aretan Group, bunun sizin gerçeğiniz haline gelmesinde yardımcı olacak ve tavsiyelerde bulunacaktır."
 

Aretan'la Kuzey Kıbrıs Yatırım Olanakları


Ardalan Etemadansari ile görüştüğümüz gün bir de video röportaj gerçekleştirdik. Propertync TV YouTube kanalında yayınladığımız, Kuzey Kıbrıs'ta yabancı yatırımcılara sunulan yatırım olanakları hakkında bir içerik hazırlandı. Uzmanların Farsça konuştuğu bu videoyu İngilizce altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

İran Pazarının önemli bir yere sahip olduğu Kuzey Kıbrıs Emlak ve Yatırım Sektörü’nde faaliyet gösteren Aretan Group’un yöneticileri Ardalan Etemadansari ve Donya Chehreh Dashti ile görüşmemizde bir yatırım şirketi olarak adadaki durumu değerlendirmelerini istedik.

Bu keyifli röportaj ve yararlı bilgiler için çok teşekkür ederiz.

Yukarı